Jak działa śledzenie zmian w Wordzie?

Niemal każdy z nas zna ten program, który jest używany głównie do pisania różnych tekstów. Nic dziwnego, ponieważ ma wiele różnych opcji, które ułatwiają pracę biurową i nie tylko. Sprawdza Twoje błędy ortograficzne, interpunkcyjne, stylistyczne.

Można powiedzieć, że ta funkcja jest zbawienna, ponieważ każdy z nas w międzyczasie popełnia błędy, a przecież najlepiej oddać dokument, który jest poprawnie napisany. Oprócz tego, Word ma takie ciekawostki, o których większość nie wie, ponieważ wymaga to szerszej wiedzy z zakresu tego programu. A zatem:.

  • posiada możliwość skorzystania z kalkulatora, a zatem jak sami widzimy, wciąż się rozwija i daje poczucie, że możesz zrobić w nim niemal wszystko. Aby go uruchomić, musisz kliknąć: Menu – Opcje – Pasek szybkiego dostępu – w momencie, gdy wyskoczy nowe okienko, wybieramy polecenie obliczania.
  • możesz wyróżnić kilka fragmentów tekstu – ta możliwość jest przydatna, zwłaszcza do prezentacji, którą chcesz przedstawić. Wystarczy: Kliknąć CTRL, a następnie zaznaczyć go.
  • zrzut ekranu – kliknij Screenshot, a Word pokaże Ci wszystkie aktywne okna, a Ty je wybierasz.
  • sprawdzanie poziomu Twojego pisania – nie tylko program sprawdza pisownię i gramatykę, ale również ma opcję oceniania go według poziomu: Stwierdza, czy piszesz jak przedszkolak, czy na poziomie akademickim.
  • Kliknij przycisk: Microsoft Word – opcje programu Word – kliknij opcję Sprawdzanie. Ocena Twojego tekstu, zależy od liczby sylab przypadających na wyraz, oraz liczba wyrazów w tym zdaniu. Im wyżej oceniany procentowo, tym bardziej zrozumiały jest Twój tekst.

Ułatwienie dla osób pracujących przy dokumentach

Ci, co pracują w biurze, to wiedzą, że uzupełnianie danych w komputerze byłoby prostsze i szybsze, niż długopisem. I tutaj drobne zaskoczenie dla tych, którzy nie wiedzieli, że istnieje na to sposób:

  • Microsoft Word umożliwia nam edycję plików PDF. Edytor zamienia zawartość na chłodniejszy i ładniejszy plik.

Skąd mam wiedzieć jakie zaszły zmiany w Wordzie?

Otwórz dokument, który zamierzasz edytować. Następnie kliknij na opcję – Recenzja – następnie wyskoczy – śledzenie – wybierz przełącznik – śledź zmiany, po to, aby obserwować śledzenie wszystkich zmian w programie.