Jak sprawnie pracować w Wordzie?

Najbardziej popularnym i najczęściej używanym programem do pisania tekstów i nie tylko, jest Microsoft Word. Ma bardzo dużo funkcji, które trzeba dobrze znać, ponieważ wbrew pozorom jego możliwości nie opierają się głównie na tym, co widoczne i znane. Ma specjalne skróty klawiszowe, możliwość sprawdzania poprawnej pisowni i wiele innych opcji. Wielu osobom przydaje się nawet specjalne szkolenie z tego zakresu, włączając w to również popularny program Microsoft Excel.

Jest on natomiast bardziej przydatny w pracach biurowych, w specjalnościach administracyjnych, dlatego jeśli się tym zajmujesz, warto się podszkolić w tym zakresie do poziomu zaawansowanego. Certyfikat, który możesz zdobyć dzięki szkoleniom, nie tylko rozszerzy Twoją wiedzę i umiejętności, ale również będzie dodatkowym atutem w każdej takiej pracy, w której takie programy są wymagane. No właśnie, a jeśli chodzi o Worda, to jakie posiada ciekawe i istotne sztuczki, które mogą nam pomóc w pisaniu takich tekstów, czy też wypracowań?

Pomóż sobie za pomocą internetu – on naprawdę dużo pomaga!

Wiele ludzi posługuje się teraz internetem w wielu aspektach. A przecież jest używany również do takiej specjalności jak copywriting, ponieważ jak już wiemy, człowiek to nie maszyna, nie wie wszystkiego. Tak samo, w kwestii możliwości, jakich daje nam Word:

  • czasami podczas pisania tekstów, często używamy nazw obcych, które są ciężkie do odczytania, a zatem trudno nam jest je zapisać w dokumencie. Możemy sobie pomóc, posługując się możliwością autokorekty – opcje autokorekty – zamień tekst podczas pisania – pod zamień, możemy wpisać np. prd, co oznacza praindoeuropejski, wciśnij OK. Następnym razem, kiedy będziesz chcieć użyć takiej opcji, Word automatycznie za Ciebie pomyśli. Funkcja może obejmować dowolne zdania, słowa.
  • dbaj o oczy – możesz mieć ciemne tło, zamiast jasnego, które szkodzi nam w większym stopniu. Aktywuj, klikając na: Plik – Opcje – wyskoczy zakładka ,,ogólne’’, więc używamy opcji pod – Personalizowanie kopii pakietu Microsoft Office, przy motywie pakietu Office, wybieramy kolor czarny, zatwierdzając przyciskiem OK.
  • sprawdzanie poprawnej pisowni jest również ważne, ponieważ błędy się zdarzają każdemu. Wybierz pozycję – plik – opcje – sprawdzanie – usuń zaznaczenie pola Sprawdź pisownię w trakcie pisania i kliknij przycisk OK. Jeżeli chcesz zrobić to ręcznie, to wystarczy kliknąć opcję – recenzja – pisownia i gramatyka. Powodzenia!

Redakcja, korekta i edycja tekstów. Sprawdź: https://www.lubimyprzecinki.pl/korekta/