Praca jako copywriter – jak zacząć?

Załóżmy, że nie masz pomysłu na to, jak zarobić dodatkowe pieniądze, wykluczając popularny MLM, od którego internet zaczyna wariować. Copywriting nie jest jeszcze tak znany jak sama sprzedaż katalogowa, ale zaczyna być coraz bardziej znany. Jaka jest różnica między tą pierwszą formą zarobku, a tą drugą?

  • pracując jako lider zespołu, Twój zarobek zależy od aktywności Twojej grupy, jak również od tego, ile produktów udało Ci się sprzedać (przynajmniej zazwyczaj tak jest)
  • pracując jako copywriter, sam decydujesz kiedy chcesz się podjąć zlecenia, mając pewność, że otrzymasz pieniądze (w tym przypadku kierując się serwisem Giełda Tekstów.pl)
  • pracując w MLM rozwijasz osobowość, masz dodatkowe bonusy, a nawet szansę na wycieczki zagranicą, copywriting to po prostu dodatkowe pieniądze i możliwość rozwoju na wyższy poziom Super Autora, jak również postępy w pisaniu i nie tylko

Można długo wymieniać różnice takich branż internetowych, jednak wiadomo, że każda ma inne zalety i wady. Wszystko zależy od tego, czego oczekuje osoba, która chce zarobić – myśli bardziej o zarobku i bonusach, czy o zarobku w branży, którą chce dalej rozwijać w pracy na etacie? Jest to bardzo indywidualne podejście.

Kiedy nie wiesz jak zacząć…

Zanim się podejmiesz copywritingu, warto się wcześniej czegoś na ten temat dowiedzieć, jak wszystkiego innego. Jeżeli nie wiesz o co w tym chodzi i nie spotkałeś się z tym wcześniej, a chcesz się tego podjąć, to zacznij od samych podstawowych definicji. Czyli:

  • Czym jest precel, artykuł itd. Dowiedz się również jak je pisać, aby przyciągały uwagę w jakikolwiek sposób, oraz czym jest kod BBC. W skrócie: Zainteresuj się podstawowymi hasłami, które są używane w copywritingu.
  • Zainspiruj się przykładami, które znajdziesz w internecie, ponieważ łatwiej zaznajomić się z tym, na czym to polega i jak to powinno wyglądać. Dzięki temu łatwiej będzie Ci się pisać swój pierwszy artykuł
  • Niestety, ale każdy zaczyna od zera, dlatego bierz zlecenia takie, które nie są za bardzo wymagające, czyli: mało znaków, proste tematy, długi czas realizacji. Początek jest zazwyczaj czasochłonny, ponieważ dopiero się uczymy poprawnie pisać i szukać informacji pomocnych w internecie. Każdemu zależy na tym, aby wyszło dobrze. A pierwsze pieniądze są prawdziwą motywacją, które udowodnią Ci, że warto kontynuować i się nie poddawać
  • Oglądaj różne filmy na YouTubie, czytaj sprawdzone blogi, pozwól sobie nawet na jakieś książki na ten temat, które pozwolą Ci na coraz większy rozwój w tej branży
  • Przede wszystkim nie pozwól sobie na długą przerwę, owszem, wszystko ma swój umiar, ale regularność to podstawa!